Історія заводу

ПАТ “Івано-Франківський завод “Промприлад” — одне з найстаріших підприємств Прикарпаття. Як промислова зона він існував ще у XVIII ст., коли тут були засновані ковальський та слюсарні цехи.

На початку XX ст. тут діяли металева фірма “Край” (1905), вагономеханічний завод В.Майора (1914) та фірма “Фама”. З часом фірма “Край” перетворилася у машинобудівний завод з виготовлення пресів і товарів народного вжитку. Два інші підприємства у березні 1940 року об’єдналися у вагономеханічний завод.
1956 р. — останній рік існування двох окремих заводів, які переросли у Станіславський машинобудівний завод, спеціалізацією котрого було приладобудування, у т.ч. виробництво газових лічильників.
1959 р. — підприємство перейменоване на “Станіславприлад”.
1962 р. — отримує нову назву “Івано-Франківський приладобудівний завод”; спеціалізується на виготовленні манометрів, автоматики, дифманометрів і промислових лічильників газу роторного типу.
1965-1970 рр. — номенклатура продукції значно розширилася. Збільшився випуск продукції для нафтової промисловості, освоєно електронні вироби.
1982 р. — на базі головного заводу, філії у с. Солотвино Богородчанського району, створено Івано-Франківське виробниче об’єднання “Геофізприлад”. Цей період відзначається найбільшим розвитком підприємства. Саме тоді воно виростає до свого сучасного розміру та постачає продукцію у 26 країн світу.
1988 р. — виробниче об’єднання змінює назву на “Промприлад”. Окрім продукції для промисловості, випускає товари народного вжитку: парасолі, автомобільні решітки, деталі для легкових автомобілів тощо.
1993 р. — шляхом корпоратизації завод стає відкритим акціонерним товариством “Івано-Франківський завод “Промприлад””.
2012 р. — завод перейменовано на публічне акціонерне товариство “Івано-Франківський завод “Промприлад””.