Публічне акціонерне товариство «Івано-Франківський завод «Промприлад» - одне з найстаріших підприємств Прикарпаття, ветеран вітчизняного приладобудування.

А починалось усе понад 100 років тому, коли об'єднались три підприємства, які виникли в австрійські та польські часи: фірма «Край» (1905), вагономеханічний завод В.Майора (1914), фірма «Фама» (1920). З часом фірма «Край» перетворилась у машинобудівний завод з виготовлення пресів і товарів народного вжитку. З метою укрупнення два інших підприємства в березні 1940 року об'єднались у вагомеханічний завод

1956 — останній рік окремого існування двох заводів, вони переросли у Станіславський машинобудівний завод, який динамічно розвивається , обравши за спеціалізацію приладобудування, у т.ч. виробництво лічильників газу.

1959 року підприємство перейменоване на «Станіславприлад». 1962 року отримує нову назву - «Івано-Франківський приладобудівний завод», що спеціалізується на виготовленні манометрів, автоматики, дифманометрів та промислових лічильників газу роторного типу.

1965-1970 років номенклатура продукції значно розширилась. Збільшився випуск продукції для нафтової промисловості , освоєно електронні вироби.

1982 року на базі головного заводу, філії у с. Солотвино Богородчанського району, спеціального конструкторського бюро засобів автоматизації та ремонтно-будівельного управління створено Івано-Франківське виробниче об'єднання «Геофізприлад». Цей період відзначається найбільшим розвитком, підприємство постачає продукцію у 26 країн світу.

1988 року виробниче об'єднання змінює назву на «Промприлад». Крім продукції для промисловості, випускає товари народного вжитку — парасолі, автомобільні решітки, деталі для легкових автомобілів тощо.

Шляхом корпоратизації завод 1993 року стає відкритим акціонерним товариством «Івано-Франківський завод «Промприлад».

2012 року завод перейменовано на публічне акціонерне товариство «Івано-Франківський завод «Промприлад».